Postępy w realizacji projektu „Zintegrowany Rozwój Przeworsko-Dynowskiego Obszaru Wsparcia”

Zakończono kolejny etap prac w ramach projektu pt. „Zintegrowany Rozwój Przeworsko-Dynowskiego Obszaru Wsparcia”, który obejmował opracowanie czterech dokumentów planistycznych.

W ramach dokumentów planistycznych opracowano:

1. „Analizę potencjału gospodarczego, turystycznego i społecznego Przeworsko-Dynowskiego Obszaru Wsparcia”,

2. „Strategię Rozwoju Gospodarczego Przeworsko-Dynowskiego Obszaru Wsparcia” wraz  z „Prognozą oddziaływania na środowisko”,

3. „Program Rozwoju Gospodarczego Przeworsko-Dynowskiego Obszaru Wsparcia” wraz z „Prognozą oddziaływania na środowisko”,

4. „Studium komunikacyjne Przeworsko-Dynowskiego Obszaru Wsparcia”.

Obecnie zostały ogłoszone przetargi na  opracowanie czterech dokumentacji technicznych projektów, które zostały uznane za najważniejsze w „Programie Rozwoju Gospodarczego Przeworsko-Dynowskiego Obszaru Wsparcia”z punktu widzenia całego obszaru.

Wśród projektów o najwyższym priorytecie realizacyjnym znalazły się  „Modernizacja zabytkowej linii kolei wąskotorowej Przeworsk-Dynów wraz z infrastrukturą towarzyszącą”, „Zintegrowana sieć tras rowerowych i pieszych wraz z niezbędną infrastrukturą” oraz „Szlakiem zespołów pałacowo - parkowych Przeworska i okolic”.

Dotychczasowy postęp realizacji Projektu gwarantuje zrealizowanie jego celu, którym jest „efektywne wykorzystanie Przeworsko-Dynowskiego Obszaru Wsparcia (PDOW) jako obszaru współpracy między jst w celu zwiększenia jego konkurencyjności, spójności w wymiarze społecznym, gospodarczym i  terytorialnym” w przewidzianym harmonogramem terminie. Realizacja projektu trwa do końca II kwartału 2015 roku.