Text Size
poniedziałek, listopad 19, 2018

„Zintegrowany Rozwój Przeworsko-Dynowskiego Obszaru Wsparcia”

Przeworsko-Dynowski Obszar Wsparcia (PDOW) wyznaczono w oparciu o Strategię Rozwoju Powiatu Przeworskiego i Rzeszowskiego, Strategię Rozwoju Turystyki Województwa Podkarpackiego, Strategie rozwoju poszczególnych gmin, Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Dynów i Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Przeworska, Plany odnowy miejscowości Hucisko Jawornickie i Manasterz, a także prowadzone badania i analizy przez pracowników naukowych Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu, Wyższej Szkoły Społeczno-Gospodarczej w Przeworsku oraz opracowania naukowe dotyczące osadnictwa i rozwoju turystyki regionu.

O projekcie

Rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu dokumentu pn. „Studium komunikacyjne Przeworsko-Dynowskiego Obszaru Wsparcia”

  Od 10 września do 24 września br. prowadzone są konsultacje społeczne projektu dokumentu pn. „Studium komunikacyjne Przeworsko-Dynowskiego Obszaru Wsparcia”.

W ramach konsultacji w dniu 23 września br. w godzinach od 9.00 do 10.30 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku odbędzie się spotkanie konsultacyjnez udziałem eksperta. Zapraszamy na spotkanie wszystkich zainteresowanych.

Celem konsultacji społecznych jest zapoznanie się mieszkańców Powiatu Przeworskiego z treścią dokumentu oraz zebranie uwag co do jego treści.

Uwagi i opinie do konsultowanego dokumentu można zgłaszać do dnia 24 września br. w formie pisemnego stanowiska, które należy złożyć (lub wysłać drogą pocztową) w Starostwie Powiatowym w Przeworsku, ul. Jagiellońska 10, 37-200 Przeworsk lub wysłać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w oparciu o Formularz zamieszczony na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Przeworsku:  www.powiat.przeworsk.pl  w zakładce Organizacje pozarządowe oraz na stronie internetowej projektu pod adresem http://zrpdow.powiat.przeworsk.plw zakładce Konsultacje społeczne.

Dokument do wglądu dostępny jest w wersji papierowej w pok. 422 (IV piętro) i elektronicznej na stronie internetowej: www.powiat.przeworsk.pl. oraz na stronie internetowej projektu pod adresem http://zrpdow.powiat.przeworsk.pl.

„Studium komunikacyjne Przeworsko-Dynowskiego Obszaru Wsparcia” opracowane jest w ramach  projektu „Zintegrowany Rozwój Przeworsko-Dynowskiego Obszaru Wsparcia” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013.

Celem dokumentu jest opracowanie koncepcji poprawnie działającego zrównoważonego systemu transportowego na wskazanym obszarze oraz konieczność dostosowania systemu transportowego do dynamicznych przekształceń przestrzennych i demograficznych oraz zapewnienie jego bezpieczeństwa i efektywności.

Do pobrania:

Studium Komunikacyjne

Gościmy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Starostwo Powiatowe w Przeworsku

Przeworska Kolej Dojazdowa Przeworsk - Dynów