Warsztaty w sprawie wstępnej listy projektów priorytetowych dla Przeworsko-Dynowskiego Obszaru Wsparcia

Dnia 5 września br. w Starostwie Powiatowym w Przeworsku odbyło się spotkanie warsztatowe dotyczące opracowania „Programu Rozwoju Gospodarczego Przeworsko-Dynowskiego Obszaru Wsparcia”. W spotkaniu wzięli udział burmistrzowie, wójtowie oraz przedstawiciele samorządów wchodzących w skład PDOW. Warsztaty były prowadzone przez Wykonawcę Programu - Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w konsorcjum ze Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Gospodarczych „Delta Partner” z Cieszyna.

Spotkanie miało na celu omówienie propozycji projektów, które zostały zgłoszone przez poszczególne jednostki samorządu terytorialnego z terenu obszaru wsparcia. Podczas spotkania wypracowano wstępną listę projektów priorytetowych najważniejszych z punktu widzenia rozwoju całego Przeworsko-Dynowskiego Obszaru Wsparcia. Projekty te mają na celu promowanie partnerskiej, zintegrowanej realizacji zadań przez pryzmat wspólnych problemów i wyzwań na drodze do rozwoju lokalnego i regionalnego całego obszaru. Rezultatem końcowym realizowanego projektu pt. ”Zintegrowany rozwój Przeworsko-Dynowskiego Obszaru Wsparcia” jest opracowanie 4 dokumentacji technicznych wraz z OOŚ dla projektów uznanych za priorytetowe dla wskazanego obszaru.

Na spotkaniu ustalona została dodatkowo druga lista projektów istotnych z punktu widzenia interesów poszczególnych gmin, które swym zasięgiem oddziaływania nie  będą miały istotnego wpływ na poprawę sytuacji społeczno-gospodarczej całego lub znacznej części obszaru wsparcia.

W najbliższym czasie projekt Programu Rozwoju Gospodarczego Przeworsko-Dynowskiego Obszaru Wsparcia wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko  zostanie poddany konsultacjom społecznym, które będą prowadzone poprzez stronę internetową oraz w formie spotkań z samorządowcami i mieszkańcami w poszczególnych JST.