Warsztaty strategiczne w ramach projektu „Zintegrowany Rozwój Przeworsko-Dynowskiego Obszaru Wsparcia”

W dniu 13 czerwca 2014 roku w Starostwie Powiatowym w Przeworsku odbyły się warsztaty strategiczne z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie (Instytut Gospodarki) w konsorcjum ze Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Gospodarczych DELTA PARTNER z Cieszyna opracowującą dokument planistyczny pt. „Strategia Rozwoju Gospodarczego Przeworsko-Dynowskiego Obszaru Wsparcia”. Uczestnikami spotkania byli Lider projektu, przedstawiciele 12 jst zaangażowanych w realizację projektu, instytucje, organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorcy.

Podczas spotkania dr Adam Tittinger przedstawił zakres jaki będzie zawierał opracowywany dokument oraz przeprowadził analizę słabych oraz mocnych stron oraz szans i zagrożeń dla całego obszaru wsparcia.

W dalszej części warsztatów uczestnicy wymienili się uwagami oraz przedstawili własne propozycje projektów do opracowania dokumentu.

Strategia Rozwoju zawierać będzie cele oraz kierunki rozwoju obszaru odnoszące się do nowej perspektywy finansowej UE 2014-2020 a także dokumentów krajowych. Dodatkowo dla wskazanej Strategii  zostanie opracowana prognoza oddziaływania na środowisko.

Prezentacja warsztaty 13 06 2014