Powstanie przeworsko - dynowski obszar wsparcia

W czwartek 5 grudnia została rozstrzygnięta II edycja konkursu dotacji na działania wspierające jednostki samorządu terytorialnego w zakresie planowania współpracy w ramach miejskich obszarów funkcjonalnych. Powiat Przeworski uzyskał dofinansowanie w wysokości 1 250 052,95 zł na realizacje projektu pt. „Zintegrowany Rozwój Przeworsko-Dynowskiego Obszaru Wsparcia”. W konkursie organizowanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna zostało złożonych 91 wniosków na łączną kwotę dotacji 156 272 506,17 zł. Budżet konkursu wynosił 30 milionów złotych. Środki na ten cel pochodzą z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Wniosek złożony przez Powiat Przeworski w partnerstwie z innymi samorządami powiatu przeworskiego i powiatu rzeszowskiego zajął 3 miejsce na 16, które otrzymały wsparcie w ramach konkursu. Listy intencyjne o współpracy w ramach projektu podpisało 12 jednostek samorządu terytorialnego w tym: Gmina Miejska Przeworsk, Gmina Przeworsk, Gmina Adamówka, Miasto i Gmina Sieniawa, Gmina Tryńcza, Gmina Zarzecze, Miasto i Gmina Kańczuga, Gmina Gać, Gmina Jawornik Polski, Gmina Hyżne, Gmina Miejska Dynów oraz Gmina Dynów.

Celem konkursu jest stworzenie warunków umożliwiających określenie obszarów współpracy pomiędzy JST w ramach obszarów funkcjonalnych miast. Zakres rzeczowy realizacji projektu obejmuje przeprowadzenie analizy potencjału gospodarczego, turystycznego i społecznego przeworsko-dynowskiego obszaru wsparcia,opracowania zintegrowanej strategii jego rozwoju gospodarczego, programu rozwoju obszaru oraz studium komunikacyjnego jak również dokumentów technicznych do realizacji określonych w dokumentach strategicznych przedsięwzięć inwestycyjnych, dotyczących rozwoju gospodarczego przeworsko-dynowskiego obszaru wsparcia. Całkowita wartość projektu to 1 388 947,72 zł.

Realizacja projektu obejmuje lata 2014-2015.

Lista projektów, które otrzymały dofinansowanie dostępna jest pod adresem: